فرار کرونای لامبدا از سیستم ایمنی
معاون علوم پزشکی گیلان، از شناسایی نوع جدید جهش کروناویروس خبر داد و اضافه کرد: اخیراً با کرونای لامبدا مواجه هستیم که از سیستم ایمنی فرار می‌کند و قدرت سرایت و کشندگی بالا دارد.


به گزارش ایمنا، انوش دهنادی مقدم، با بیان اینکه افزایش تصاعدی بیماران کرونایی در استان طی روزهای اخیر پیش بینی شده بود، اظهار کرد: متأسفانه این اتفاق افتاد و در حال حاضر بیش از ۷۰۰ بیمار کرونایی در سطح بیمارستان‌های گیلان بستری هستند.

وی از بستری شدن ۱۴۲ بیمار جدید کرونایی طی شبانه روز گذشته خبر داد و افزود: متأسفانه ۱۰۷ بیمار بدحال در بخش مراقبت‌های ویژه داریم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان، بیشترین افزایش افراد مبتلا به کرونا را در شهرستان‌های رشت، لاهیجان، انزلی، آستارا، تالش و صومعه سرا دانست.

دهنادی مقدم، با بیا اینکه در صورت تداوم بی توجهی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و انجام مسافرت‌ها شاهد بستری بیش از ۱۰۰۰ بیمار خواهیم بود، گفت: مهمترین تهدید سلامت برای ما در حال حاضر تعداد زیاد مسافرانی است که از جنوب و مرکز کشور به گیلان سفر می‌کنند و با افزایش تردد و تجمع به راحتی ویروس‌های جهش یافته را به جای جای کشور از جمله استان ما می‌آورند.

وی از شناسایی نوع جدید جهش کروناویروس خبر داد و اضافه کرد: اخیراً با کرونای لامبدا مواجه هستیم که از سیستم ایمنی فرار می‌کند و قدرت سرایت و کشندگی بالا دارد.

معاون علوم پزشکی گیلان، هرگونه سهل انگاری در رعایت پروتکل‌های بهداشتی را فاجعه آمیز دانست و متذکر شد: مردم با جدیت پروتکل‌های بهداشتی را رعایت و به محض پیدایش علائم سرماخوردگی به پزشک یا مراکز جامع خدمات سلامت مراجعه کنند و در صورت مشکوک شدن به کرونا، حتماً ایزوله شوند.

منبع: ایسناتاریخ انتشار: 9:35:35 1400/05/03
Shortcut keys: Prev=Right , Next=Left
رفتن به بالای صفحه