هيچ عضوي از بدن در مقابل ويروس کووید 19 مصونيت نداردبه گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، دكتر سعيد ابروتن از در امان نبودن اعضای بدن انسان در مقابل بیماری کرونا خبر داد.

دکتر سعید ابروتن متخصص قلب و عروق  گفت: متاسفانه در بیماری کرونا، درگيري‌های قلبي چه به صورت سكته قلبي، افت پمپاژ قلب، آريتمي هاي قلبی، وابسته به سن يا جنس خاص نبوده  و افراد نسبتا جوان در اين چند ماه اخير در ارتباط با اين ويروس دچار بیماری شده اند.
وی با بیان اینکه هيچ عضوي از بدن در مقابل ويروس کووید 19مصونيت ندارد گفت: افراد مبتلا ممكن است بدون علامت، علائم خفيف، يا بد حالی باشند.
عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي بابل با اشاره به اینکه بيماري كويد-١٩ تظاهرات باليني متغيري بر روی قلب دارد، اظهار داشت: درگيري قلبي همانند سكته قلبي، ميوكارديت(التهاب عضله قلب)، درگيري سيستم هدايتي قلب (مربوط به ضربان ساز قلب) و آريتمي هاي قلبي می باشند.
متخصص قلب و عروق، فلوشيپ پيس ميكر و اريتمي هاي قلب دانشگاه علوم پزشکی بابل با بیان اینکه سكته قلبي مربوط به افزايش انعقاد پذيري در عروق می باشد، اذعان داشت: ميوكارديت (التهاب عضله قلب) باعث كاهش پمپاژ قلب و به دنبال آن افت كاركرد تمام اعضاي بدن مي شود.
وی ادامه داد: در آريتمي هاي قلبي كه بيشتر با اختلال سيستم ضربان سازي قلب تظاهر پيدا مي كند در بعضي اوقات نياز اورژانسی به تعبيه پيس ميكر (باطري قلب) در بيماران مي شود که یک مورد از این نوع بیمار در حال حاظر با تعبيه باطري موقت در بيمارستان روحاني بابل بستري مي باشد.
دكتر سعيد ابروتن تصریح کرد: با توجه به نداشتن پروتكل درماني مشخص و موثر در تمام دنيا بهترين اقدام رعايت توصيه هاي بهداشتي مانند زدن ماسك و رعايت فاصله اجتماعي مي باشد.
عضو هیات علمی دانشگاه خاطر نشان کرد: همشهریان در صورت مشاعده علائمي مانند درد قفسه سينه، تنگي نفس، سبكي‌سر، سرگيجه، ضعف و بي حالي شديد، تپش قلب، به پزشك مراجعه نمایند.

منبع: روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل


تاریخ انتشار: 8:11:7 1399/05/08
Shortcut keys: Prev=Right , Next=Left
موضوعات مرتبط
وزیر بهداشت: به سیاهچاله‌ای می‌افتیم که درآمدن از آن دشوار است چگونه کرونا را از سرماخوردگی و آنفلوانزا تشخیص دهیم؟ میزان خطر سرایت کووید-۱۹ در سفرهای هوایی کدام پروژه ساخت واکسن کرونا در سال ۲۰۲۰ به نتیجه می‌رسد؟ آزمایش تشخیص کووید-19 برای مسافران خارج از کشور توسط آزمایشگاه پاتوبیولوژی رازی بابل سازمان جهانی بهداشت تست تشخیص کرونا در ۳۰ دقیقه را تایید کرد موج سوم کرونا شروع شده است آیا تزریق واکسن آنفلوآنزا تأثیری بر مهار ویروس کرونا دارد؟ ابتلا به کرونای خفیف می‌تواند از ابتلا به نوع شدید جلوگیری کند؟ برای درمان زردی قرص فنوباربیتال تجویز نشود فوق تخصص نوزادان: شیر مادر بعنوان بهترین شیر برای نوزادان نارس می باشد آزمایش واکسن اسپری بینیِ کرونا در چین انجام شد سندرم التهابی چندسیستمی در کودکان (MIS-C)، سندرم خطرناکی که برخی کودکان بهبودیافته از کرونا را هدف می‌گیرد مینو محرز: کرونا، از همیشه قوی‌تر شده است چه کسانی امسال باید واکسن آنفلوآنزا تزریق کنند؟
رفتن به بالای صفحه