افزایش بیماران بستری مبتلا به کرونا در سنین ٢٠-٤٠ سالگی

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، دکتر سید فرزاد جلالی از تغییر رفتار و تغییر ماهیت عملکرد بیماری کرونا خبر داد و گفت: بیماران بستری در سنین ۲۰ تا ۴۰ سال نسبت به موج اول افزایش یافته است.

 

دکتر جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل با اشاره به اینکه ۲۲ شهر استان مازندران در وضعیت قرمز قرار دارد و ما در خیز دوم بیماری کرونا هستیم، بیان داشت: این بیمار تغییر رفتار و تغییر ماهیت عملکرد داده  و ميزان سرایت ویروس کرونا ده برابر شده است.

وی با ذکر این نکته که علت خیز دوم این بیماری عدم رعایت مردم در دو یا سه هفته گذشته می باشد، عنوان کرد: استان مازندران در روزهای تعطیل تقریبا به اندازه جمعیت استان، مسافر دارد و این موضوع باعث می شود آلودگی هایی را به این استان آورده و همچنین آلودگی هاى اينجا را به استان های خود منتقل  نمایند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل با اشاره به اینکه عامل اصلی شیوع دوم این بیماری  عدم رعایت پروتکل های بهداشتی می باشد، اذعان داشت: استفاده از ماسک،  رعایت فاصله اجتماعی و شستشوى مكرر دست ها فوق العاده مهم می باشد.

دکتر جلالی بیان داشت: استفاده از  ماسک بسیار اهمیت داشته و ثابت شده اگر رعایت ۹۵ درصدی از سوی مردم انجام شود اثر بخشی قطعى و بارزى در کاهش تعداد بیماران خواهد داشت كه با رعایت كمتر از ٩٠ درصدی ماسك اين ميزان کاهش بیماری اتفاق نخواهد افتاد

منبع: روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بابلتاریخ انتشار: 12:39:59 1399/05/31
Shortcut keys: Prev=Right , Next=Left
موضوعات مرتبط
نخستین و تنها داروی مورد تایید برای درمان کووید-۱۹ در آمریکا معرفی شد مدل پنیر سوییسی پیشگیری از ویروس کرونا وزیر بهداشت: به سیاهچاله‌ای می‌افتیم که درآمدن از آن دشوار است چگونه کرونا را از سرماخوردگی و آنفلوانزا تشخیص دهیم؟ میزان خطر سرایت کووید-۱۹ در سفرهای هوایی کدام پروژه ساخت واکسن کرونا در سال ۲۰۲۰ به نتیجه می‌رسد؟ آزمایش تشخیص کووید-19 برای مسافران خارج از کشور توسط آزمایشگاه پاتوبیولوژی رازی بابل سازمان جهانی بهداشت تست تشخیص کرونا در ۳۰ دقیقه را تایید کرد موج سوم کرونا شروع شده است آیا تزریق واکسن آنفلوآنزا تأثیری بر مهار ویروس کرونا دارد؟ ابتلا به کرونای خفیف می‌تواند از ابتلا به نوع شدید جلوگیری کند؟ برای درمان زردی قرص فنوباربیتال تجویز نشود فوق تخصص نوزادان: شیر مادر بعنوان بهترین شیر برای نوزادان نارس می باشد آزمایش واکسن اسپری بینیِ کرونا در چین انجام شد سندرم التهابی چندسیستمی در کودکان (MIS-C)، سندرم خطرناکی که برخی کودکان بهبودیافته از کرونا را هدف می‌گیرد
رفتن به بالای صفحه