مدل پنیر سوییسی پیشگیری از ویروس کرونا

🔸 این مدل بر اساس اولویت روشها در پیشگیری از کرونا بنا شده است، از مهمترین و موثرترین به روشهای با  اهمیت کمتر

🔹پیشگیری از کرونا در این مدل چهار مرحله دارد:

 

۱- رعایت فاصله اجتماعی: کلا در معرض ویروس قرار نگیریم. درمان قطعی کرونا، نگرفتن ویروس کرونا هست

 

۲- پوشیدن ماسک: راه انتقال اصلی از هواست و مسیر اصلی انتقال را تا حد زیادی مسدود می کند و در صورت ابتلا شدت بیماری کمتر خواهد بود

 

۳-شستن مرتب دستها: جهت احتراز از انتقال از سطوح به چشم و بینی

 

۴- تست سریع و البته با دقت مناسب برای تشخیص افراد آلوده به کرونا: وقتی کسی مبتلا شد زودتر ردیابی شود و جلوی نشر بیشتر گرفته شود.

 

📌 این چهار لایه مکمل هم هستند و باید باهم استفاده شوند، هیچ یک از این روشهای پیشگیری، راه کامل و حتمی نیست و تنها ترکیب آنها می‌تواند موجبات کنترل و‌ پیشگیری کامل از کرونا را فراهم کند.

 

📌 این مدل ساده بسیار کارامد هست و هر کشوری که در کنترل کرونا شکست خورده باید ببینه کدام یک از این چهار لایه رو به موقع استفاده نکرده یا نمیکنه.

 

📌 در این مدل جلوی همه سوراخ‌های پنیر رو گرفتن برای مسدودکردن همه راههای پخش و نفوذ ویروس کرونا نیاز به استفاده و چسباندن هر چهار لایه پنیر به هم دارد و با نبودن هر لایه احتمال نفوذ و پخش ویروس کرونا بیشتر خواهد شد.

 

📚دکتر میر شهرام صفریتاریخ انتشار: 0:30:42 1399/08/05
Shortcut keys: Prev=Right , Next=Left
موضوعات مرتبط
نشانه های اولیه کرونا در گروه های سنی متفاوت است سازمان بهداشت جهانی : سویه دلتا به طور خاص کودکان را درگیر نمی کند احتمال انتقال سویه دلتا از طریق افراد واکسینه شده بالاست سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد: پیش از ظهور گونه کشنده تر کرونا با همه گیری مقابله شود علائم ابتلا به سویه لامبدا ویروس کرونا چیست؟ فرار کرونای لامبدا از سیستم ایمنی گونه «لامبدا» جدیدترین سویه کرونا/ لامبدا مسری‌تری از گونه انگلیسی و برزیلی و کشنده‌تر از دلتا است دلتا کرونا مانند برق سرایت می‌کند/ هر تجمعی اشتباه است ابتلا به کرونا در دوران بارداری چه عوارضی به همراه دارد؟ کدام بیمارانِ کرونایی باید "بستری" شوند؟ کاهش استفاده از ماسک در بابل به ۴۳ درصد ویروس دلتا یک جهش واکسن گریز است اهمیت تزریق واکسن و راهکارهای مقابله با برخی عوارض احتمالی ناشی از واکسن کرونا توصیه سازمان جهانی بهداشت به افرادی که واکسن زده‌اند جزییاتی که باید درباره کرونای دلتا بدانیم؛ کرونای دلتا چه علائمی دارد؟
رفتن به بالای صفحه