مدل پنیر سوییسی پیشگیری از ویروس کرونا

🔸 این مدل بر اساس اولویت روشها در پیشگیری از کرونا بنا شده است، از مهمترین و موثرترین به روشهای با  اهمیت کمتر

🔹پیشگیری از کرونا در این مدل چهار مرحله دارد:

 

۱- رعایت فاصله اجتماعی: کلا در معرض ویروس قرار نگیریم. درمان قطعی کرونا، نگرفتن ویروس کرونا هست

 

۲- پوشیدن ماسک: راه انتقال اصلی از هواست و مسیر اصلی انتقال را تا حد زیادی مسدود می کند و در صورت ابتلا شدت بیماری کمتر خواهد بود

 

۳-شستن مرتب دستها: جهت احتراز از انتقال از سطوح به چشم و بینی

 

۴- تست سریع و البته با دقت مناسب برای تشخیص افراد آلوده به کرونا: وقتی کسی مبتلا شد زودتر ردیابی شود و جلوی نشر بیشتر گرفته شود.

 

📌 این چهار لایه مکمل هم هستند و باید باهم استفاده شوند، هیچ یک از این روشهای پیشگیری، راه کامل و حتمی نیست و تنها ترکیب آنها می‌تواند موجبات کنترل و‌ پیشگیری کامل از کرونا را فراهم کند.

 

📌 این مدل ساده بسیار کارامد هست و هر کشوری که در کنترل کرونا شکست خورده باید ببینه کدام یک از این چهار لایه رو به موقع استفاده نکرده یا نمیکنه.

 

📌 در این مدل جلوی همه سوراخ‌های پنیر رو گرفتن برای مسدودکردن همه راههای پخش و نفوذ ویروس کرونا نیاز به استفاده و چسباندن هر چهار لایه پنیر به هم دارد و با نبودن هر لایه احتمال نفوذ و پخش ویروس کرونا بیشتر خواهد شد.

 

📚دکتر میر شهرام صفریتاریخ انتشار: 0:30:42 1399/08/05
Shortcut keys: Prev=Right , Next=Left
موضوعات مرتبط
رونمایی از کیت تشخیص سریع آنتی ژن کووید-۱۹ با دقت ۸۵ درصدی کرونا چگونه از طریق چشم منتقل می‌شود؟ آخرین اخبار واکسن ایرانی کرونا از زبان وزیر بهداشت/ آغاز آزمایش انسانی از هفته آینده واکسن کمپانی Moderna علیه کووید ۱۹ چگونه است؟ 23 آبانماه (14 نوامبر)؛ روز جهانی دیابت مردانی: همه در معرض ابتلا به کرونا هستیم‌ آگهی دعوت به همکاری با آزمایشگاه پاتوبیولوژی رازی بابل تخریب شدید بافت ریه، دلیل اصلی کرونای بلند مدت سازمان جهانی بهداشت: واکسن جدید وضعیت همه‌گیری کرونا را تغییر می‌دهد ویتامین‌هایی که ابتلا به کرونا را کاهش می‌دهد با استرس کرونا چه کنیم؟ مهمانی‌های خانوادگی، بازارچه‌های محلی و مراکز خدماتی بیشترین مکان های ابتلا به کرونا در بابل ویروس کرونا برای کدام گروه از افراد خطرناک تر است؟ رئیس انجمن سکته مغزی ایران: کرونا سکته مغزی را افزایش می‌دهد تازه‌ترین یافته‌های پزشکی محققان؛ ۸۰% مبتلایان به کرونا کمبود ویتامین دی دارند
رفتن به بالای صفحه